

Karantén terület bővítése
Siófoki Állatvédő Alapítvány Állatmenhely Balatonszabadi
1149
szavazatAz alapítványról
- Alapítás éve 1994
- Számlaszám 11992505-05500598-00000000
- Küldj üzenetet! siofokiallatvedo@gmail.com
-
Lehetőségek
Sétáltatás
Gyermekbarát
Örökbefogadás
-
100
-
60
-
40
Alapítványunk 1994-ben néhány Siófokon és környékén élő állatszerető ember kezdeményezésével alakult, hogy segítsen az elkóborolt, elhagyott állatokon, biztosítsa élelmezésüket, egészségügyi ellátásukat, megfelelő elhelyezésüket . 2004-től közhasznú alapítványként működünk. Telepünk az alapítás óta folyamatos fejlődésen ment keresztül, próbálta kiszolgálni az egyre növekvő, hatalmas igényt az állatok elhelyezésére.
Alapítványunk 1994-ben néhány Siófokon és környékén élő állatszerető ember kezdeményezésével alakult, hogy segítsen az elkóborolt, elhagyott állatokon, biztosítsa élelmezésüket, egészségügyi ellátásukat, megfelelő elhelyezésüket. 2004-től közhasznú alapítványként működünk. Telepünk az alapítás óta folyamatos fejlődésen ment keresztül, próbálta kiszolgálni az egyre növekvő, hatalmas igényt az állatok elhelyezésére. Számtalan kennellel, több kifutóval, épülettel, betegeinknek fűthető lakókonténerekkel, dolgozóink számára szociális helységekkel bővültünk.
Mivel a Balaton déli partján, illetve Somogy megye északi részén egyáltalán nincs sem állatvédő szervezet, sem állatmenhely, hiánypótló feladatot látunk el. Ezt bizonyítja, hogy az utóbbi időszakban évente 450-500 kutyát, és legalább 30-40 macskát fogadunk be, illetve adunk örökbe. A menhely létszáma átlagosan 170-180 kutya, és 50-60 macska. Szinte folyamatosan 30-40 kölyökkutya és kismacska kerül gondozásunkba a különböző korú, nagyságú és természetű felnőtt állatok mellett.
Működésünk finanszírozása adományok, önkormányzati támogatások és SZJA 1% felajánlás segítségével történik, legnagyobb kiadásainkat pedig az állatok élelmezése, orvosi ellátása, közüzemi számláink, illetve alapítványunknál főállásban dolgozó 8 fős személyzet bérköltsége jelenti. Minden pályázati lehetőséget próbálunk megragadni, hogy jobbá, élhetőbbé tegyük menhelyünk lakói számára az életet.
Az állatokat oltva, mikrochippel, ivartalanítva és örökbefogadási szerződéssel adunk örökbe, a családba került kutyákat utólag is ellenőrizzük.
Minden Foresto termék vásárlásával támogatod a nyertes szervezeteket!

A menhelyen élő állatok ellátását naponta 4 fő gondozó személyzet és 1 fő szállítással, élelem beszerzéssel, állatbefogással foglalkozó munkatársunk látja el, az adminisztratív munkákat, örökbeadások, egészségügyi ellátás koordinálását a felelős vezető végzi. Örökbe fogadható kutyusainkról adatbázist vezetünk, amelyet önkénteseink segítségével folyamatosan frissítünk.
Egyik legfőbb célkitűzésünk minél szélesebb körben megismertetni az állatvédelem fontosságát és a felelős állattartás ismérveit, ezért rendszeresen részt veszünk városi rendezvényeken, iskolákban, könyvtárban, idősek otthonában tartunk előadásokat.
A menhely minden délután nyitva áll a látogatók előtt, minden évszakban többször is rendezünk sétáltatós és örökbefogadó napokat, amelyek az utóbbi évek során egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, egyre szélesebb körben kap teret a menhelyi kutyák látogatása, mint családi -és szabadidős program.

Bővíteni szeretnénk a karantén területünket, mert a folyamatosan érkező kutyák különálló elhelyezése és megfigyelése egyre nagyobb problémát okoz. Vasanyag, kerítésanyag költségre szeretnénk pályázni.
- Különböző korú és méretű kutyák kerülnek hozzánk, akiknek az egészségügyi, mentális és fizikai állapota sok esetben megkövetelné a szeparált elhelyezést, de a kevés hely és kis helységek miatt ezt az esetek nagy többségében nagyon nehezen oldjuk meg.
- Az új karantén kifutónk területét szeretnénk biztonságosan körbekerítetni , új, szökés biztos, tágas kennelekkel beépíteni, ahol kényelmesen, nagyobb mozgástérrel élhetnének azok az ebek, akiknek az állapota rendszeres felügyeletet igényel.
- Amennyiben mi nyernénk, a beteg és rehabilitációra szoruló kutyák ellátása, kezelése egyszerűbbé válna, teljesen független területen tudnánk biztosítani az ott élő kutyáink napi szükségleteit, és sterilen tudnánk tartani a menhely többi részét ezáltal. Az új rész az eddig felsoroltakon kívül nagyban megkönnyítené dolgozóink munkáját is.