

Kölyök- és idős kutyusok speciális igényeinek kielégítése
Herosz – Herman Ottó Magyar Országos Állat- és Természetvédő Egyesület Budapest
535
szavazatAz alapítványról

A Herosz Állatvédő Egyesületet Herman Ottó alapította 1882-ben, és az ujjáalakulás óta folyamatosan működik. Az egész országra kiterjed a tagsága, több megyében és városban működik helyi szervezete. Az egyesület az elsők között hozta létre állatotthonát 1991-ben illetve 1992-ben, Budapesten és Székesfehérváron, ahol a kutyák és macskák mellett egyéb társállatokat, sérült vadon élő állatokat, és szükség esetén háziállatokat is mentenek. Jelenleg még Szentesen és Ózdon működik kutyamenhelye az egyesületnek, itt kisebb létszámban macskák mentésével is foglalkoznak. Az egyesület gondozásában napi szinten tehát közel 500-540 kutya, 100-130 macska és 30-40 egyéb állat található. Az egyesület az állatok magas színvonalú állategészségügyi ellátása mellett nagy hangsúlyt helyez az állatok szocializációjára, tanítására is. A szemléletformálás és környezeti nevelés a napi, tevőleges állatvédelmi munka mellett szintén kiemelt fontosságú az egyesület számára. A megelőzésre minden téren nagy hangsúlyt helyez az egyesület, ezért a szemléletformálás mellett ivartalanítási programokkal küzd a túlszaporulat ellen. A jogi eszközöket felhasználva küzd a felelős állattartás érdekében és küzd a felelőtlen szaporítók, az állatkínzók ellen. Az egyesület munkáját számos önkéntes segíti, akik a menhelyeken, programokon végzik munkájukat. Az egyesület támogatói a magánszemélyek mellett cégek, vállalatok, és önkormányzatok is.
Minden Foresto termék vásárlásával támogatod a nyertes szervezeteket!
Egyesületünk kiemelt célja a kóbor állatok helyzetének javítása, az állatmenhelyeken fogadjuk az utcára dobott, gazdátlanná vált kutyákat, macskákat, társállatokat. Ezeket az állatokat mind gyógyítjuk, oltjuk, ivartalanítjuk. Hat hónapos kor felett csak ivartalanított kutyát és macskát adunk örökbe, a fiatalabb állatokat ivartalanítási kötelezettséggel, melyet ellenőrzünk. A megelőzés érdekében számos ivartalanítási akciót szervezünk, saját költségen éves szinten több mint 500 állat ivartalanítását végezzük el évente. A felelős állattartási kultúra kialakítása, az állattartási, állatvédelmi jogszabályok betartatása a másik kiemelt feladatunk. A hatóságokkal együttműködve fellépünk az állatkínzók, az állatszaporítók ellen. A megelőzésnek fontos eleme a szemléletformálás, a környezeti nevelés. Évente számos programot szervezünk, ahol a felelős állattartást népszerűsítjük. Iskolai és óvodai programjaink biztosítják azt, hogy a felnövekvő nemzedék már megfelelő állatvédelmi ismeretekkel rendelkezzen. Rendszeresen tartunk állatvédelmi foglalkozásokat, előadásokat, Székesfehérváron gyermektagozatunk működik, nyaranta állatvédelmi napközis tábort szervezünk már 1995 óta. Az iskolai közösségi szolgálat keretein belül évente több száz középiskolás ismerkedik meg az állatvédelem alapjaival, az állatotthonok működésével. Célunk az, hogy egyre kevesebb állat kerüljön az utcára, és az állattartók biztosítsák a megfelelő körülményeket az állataik számára.

Az egyesület menhelyeire évente több, mint ezer állat érkezik. Valamennyi állat ugyanazon az állategészségügyi protokollon esik át: vizsgálat, gyógykezelés, parazitamentesítés, oltások, ivartalanítás, chipezés. A bekerülő állatok fele kölyök állat, sokszor még szoptatós korú, magatehetetlen apróság, az ő esetükben az immunerősítés, a roborálás rendkívül fontos, és igen költséges feladat. A bekerülő állatoknak a 15 %-a idős állat. Ezek az állatok nagyon rossz állapotban érkeznek, és esetükben sokszor igen költséges vizsgálatok szükségesek a diagnózis felállításához, sok idős állatnak egész életén keresztül gyógyszert kell szednie, vagy kezelést kell kapnia. Ez nyilván az ő örökbeadásukat is megnehezíti.
A támogatásból egyrészt a fiatal állatok részére vásárolnánk immunerősítőket, szérumokat, másrészt az idős állatok laborvizsgálatára, egyéb szűrővizsgálatra fordítanánk a támogatást.
Annak a két csoportnak az ellátását tudnánk javítani, amelyek a legtöbbet szenvednek az emberi aljasságtól, tudatlanságtól. A fiatal, magatehetetlen állatoknak mind az egészsége, mind a szocializációja sérül a rossz bánásmód miatt, a megfelelő kezelésekkel elérnénk, hogy egészségesek legyenek. Az idős állatok a másik kiemelt csoport, ők sokszor a koruk miatt kerülnek utcára, vagy éppen azért, mert lebetegedtek. Az ellátásuk javításával az életminőségük is javul, és ezáltal megnő az esélyük arra, hogy utolsó éveikre gazdára találjanak.