

Nyúl kifutó felújítása
Rex Kutyaotthon Alapítvány Budapest
87
szavazatAz alapítványról
- Alapítás éve 1992
- Számlaszám 10402283-22802398-70140000
- Küldj üzenetet! rexiroda@rex.hu
-
Lehetőségek
Sétáltatás
Gyermekbarát
Örökbefogadás
-
104
-
66
-
82
A REX Kutyaotthon alapítvány évente több ezer állatot ment meg, ivartalanít és ad örökbe, oktatóprogramjainkon pedig több tízezren ismerkedhetnek meg a felelős állattartás alapjaival. Az elmúlt esztendőkben munkatársaink és önkénteseink áldozatos munkájának köszönhetően alapítványunk szolgáltatásai jelentősen bővültek és az állatvédelem számos területén vívtunk ki elismerést.
Bemutatkozás
Az idén 31 éves Rex Kutyaotthon Alapítvány napi szinten több mint 250 elhagyott, sebesült, krízishelyzetben lévő állatnak nyújt segítséget. Tesszük mindezt azért, mert úgy gondoljuk az élet minden formája tiszteletre, megbecsülésre és így védelemre méltó.
Mindennapi feladatunk egy civilizált színvonalú állatvédelmi szolgálat fenntartása nyilvános állatvédelmi irodánk, állatörökbefogadási központunk és állatmentő szolgálatunk működtetése révén.
Alapítványunk telephelye egy többfunkciós létesítmény - Rex Állatsziget - mely egyaránt szolgálja az állatvilág jobb megismertetését, a helyes állattartási kultúra kialakítását, és a környezettudatos magatartás népszerűsítését.
Ezen felül közel 30 rászoruló magánszemélynek, menhelynek, rossz anyagi helyzetben levő gazdinak nyújtunk segítséget állatai ellátásában. Tevékenységünk összekapcsolódik több vidéki állatvédő szervezet munkájával. Menhelyi, gyepmesteri telepi, láncon lévő, vagy éppen kóborló állatok átvételével igyekszünk az adott régiót tehermentesíteni. Elsősorban hazánk állatvédelmi szempontból leginkább segítségre szoruló, északi, és északkeleti régiójából veszünk át többnyire nagyon rossz állapotban lévő, állatorvosi ellátásra és rehabilitációra szoruló állatokat.
Minden Foresto termék vásárlásával támogatod a nyertes szervezeteket!
Küldetésünk
Alapítványunk az ember és az állatok harmonikus együttélésének biztosítását, a felelős állattartásra való nevelést, a kóbor állatok létszámának csökkentését, valamint az állatok szenvedésének megakadályozását tűzte ki célul.
A több évtizedes állatmentő munka eredményeként még nem érzékelhető az elhagyott vagy rossz körülmények között élő állatok számának csökkenése. A változás elérésére az egyetlen megoldás a célirányos oktatás, szemléletformálás, főként a jövő generációk számára. A most épülő Felelős Állattartás Háza, éppen ezt a feladatot tűzte ki célul, mely reményeink szerint évente több ezer gyermek (6-18 éves korig) befogadására lesz képes. Bízva abban, hogy a résztvevők a felelős állattartással kapcsolatos aktuális irányelveket megismerik, elsajátítják és ezeket az elveket szem előtt tartva fogadnak örökbe és tartanak állatot. Emellett folytatva tovább alap tevékenységeinket, mint a befogadás, rehabilitálás, ivartalanítás és gazdásítás.

Mire van szükségetek?
A megpályázott összeget a felújításra szoruló nyúlkifutó fejlesztésére szeretnénk fordítani.
A nyúltartás egyre nagyobb divatját éli jelenleg hazánkban, ez már a húsvéti ünnepektől függetlenül is tapasztalható. Sajnos mindez azt jelenti, hogy az elmúlt években ezzel arányosan megnőtt a kidobott nyulak száma is. Ivartalanítás után igyekszünk belőlük is minél többet felelősen gazdásítani, de addig is, illetve a beragadt nyulaink számára szeretnénk megfelelő, a laikusok számára is követendő mintaként bemutatható élőhelyet biztosítani.
Konkrét lépések
- Kifutójukat szeretnénk bővíteni. A jelenlegi kifutót ajtó beillesztésével összenyitjuk a szomszédos területtel, ezáltal a nem összeengedhető nyuszik is kint lehetnének egyszerre. Emellett természetesen az elválasztó és határoló kerítésrészeket is felfrissítjük
- Árnyékolókat szerelnénk fel a kifutó fölé. Ezzel a nagyon megterhelő nyári forróságot tennék elviselhetőbbé számukra, és a nyári napok nagyobb részét tudnák a szabadban tölteni.
- Elhelyezésüket és környezetüket frissítenénk és gazdagítanánk. Mindehhez új házakat, fekhelyeket, játékokat, bújókat és szénatárolókat tervezünk vásárolni számukra.
- A fennmaradó összeget egy tavaszi fertőtlenítő meszezésre fordítanánk.